Cashout a pojištění tiketu

Cashout a pojištění tiketu jsou dva způsoby, kterými si můžeme zajistit výhru, aniž by byly dohrány všechny sázkové příležitosti na tiketu.

Cashout

Cashout, neboli také okamžité vyplacení tiketu či prodej tiketu. Jedná se o velmi užitečnou funkci, která nám nabízí vyplatit tiket, na kterém nebyly doposud dohrány všechny sázkové příležitosti. Každá sázková kancelář má podmínky pro cashout nastaveny jiným způsobem. Nejčastěji se však týká AKU a kombi tiketů, u některých sázkových kanceláří i sólo tiketů. Jak jsem již zmínil, každá sázková kancelář má podmínky nastaveny jinak, avšak zpravidla by měl být cashout dostupný po vyhodnocení první dohrané příležitosti na tiketu.

Hodnota nabízené částky k vyplacení se odvíjí od toho, kolik příležitostí nám na tiketu zůstává, jaký kurz jsme již správně trefili, a jaký kurz zbývá.
Máme-li vsazený tiket s deseti příležitostmi, a vyhodnocena je pouze jedna, nabízený cashout bude minimální (o několik procent vyšší než vsazená částka). Pokud však již máme správně uhodnutých devět z deseti zápasů, částka k vyplacení se bude blížit původní celkové výhře.

vyplacení tiketu

Na výše uvedeném tiketu vidíme příklad cashoutu. Původní celkový kurz byl 4,51. Byly již vyhodnoceny tři ze čtyř příležitostí, hrané v dřívějším čase. Čtvrtý zápas probíhal relativně podle představ, domácí tým byl ve vedení a vše směřovalo úspěšnému dokončení tiketu. Zápas jsem však sledoval živě, a v průběhu druhého poločasu došlo ke změně v obrazu hry. Hostující tým tlačil, bojoval o srovnávací branku a celou situaci by se dalo nazvat „čekáním na gól“. Proto jsem raději zvolil v dané situaci možnost cashout, abych předešel případné ztrátě celé výhry. Celková výhra byla snížena o necelých 500 kč, hosté nakonec branku nevstřelili, avšak i přesto je předčasné vyplacení v takovýchto situacích dlouhodobě profitabilní volbou.

Kdy je tedy vhodné cashout použít?

  1. Potřebujete-li ihned připsat finanční prostředky na váš hráčský účet.
  2. Změnili jste názor či ztratili důvěru v některý ze svých tipů. (Například po zjištění nových okolností ohledně daného zápasu)
  3. Sledujete zápas live a vidíte, že se hra nevyvíjí dle vašich představ a ve prospěch vašeho tipu.
  4. „Lepší holub v hrsti, nežli vrabec na střeše“. Jste stále přesvědčeni, že váš tipy či tipy na zbývající zápasy jsou správné, ale nabízená předčasná výhra je již natolik vysoká, že nechce riskovat její ztrátu.

Pojištění tiketu

Pojištění tiketu je mnohem starší taktikou, než novodobý cashout, avšak stále má své uplatnění. Nejedná se o žádnou funkci sázkové kanceláře, ale pouze o prostě vsazení opaku toho, co nám zbývá na tiketu trefit. Pojištění tiketu se uplatňuje zpravidla pouze tehdy, pokud nám zbývá na tiketu poslední zápas, popřípadě u sólo tiketu, kdy ho pojišťujeme live.
V případě, že se jedná o poslední zápas na tiketu, a my již nechceme riskovat, je vždy na místě porovnat si, zda se nám vyplatí více cashout, nebo naopak tiket pojistit.

Konkrétní příklady pojištění tiketu:

1. Live
Máme vsazený domácí tým v kurzu 2,5 za 1000 kč. V poločase domácí tým vede 1:0, ale předvedená hra například neodpovídá realitě, tzn. máme pochybnosti o svém tipu. Na hostující tým je v daném momentě kurz 2 na neprohru. Vsadíme tedy 02 taktéž za 1000 kč. V případě že vyhrává domácí tým, vyhráváme 500 kč. V případě remízy nebo výhry hostujícího celku jsme takzvaně „break even“, tzn. na nule bez ztráty či zisku.

2. Poslední zápas na tiketu
Máme například trefeny dva ze tří zápasů na tiketu za 1000 kč na potenciálních 5000 kč a jsme rozhodnuti, že již nechceme čekat jak dopadne poslední utkání. Třetí zápas, jasný favorit s kurzem 1,20. Na neprohru hostujícího celku je kurz 5. Vsadíme-li takovémto případě neprohru hostujícího celku za 1000 kč, ať dopadne zápas jakkoliv, získáme částku 5000 kč.
Kdy je takto vhodné zápas pojistit namísto cashoutu? To je samozřejmě velmi jednoduché si spočítat. 5000 kč vyhrajeme při všech výsledcích s investicí 2000 kč, tzn. 3000 kč čistý zisk. Je-li tedy nabízený cashout 4000 kč nebo vyšší, volíme předčasné vyplacení. V opačném případě (cashout 3999 kč a nižší) volíme možnost pojistky, jelikož nám přináší vyšší profit.

U pojišťování si především dejte pozor, aby jste pojistkou pokryli všechny zbývající možné výsledky zápasu. Níže přikládám pro pobavení svůj osobní fail, kdy jsem tiket díky své nepozornosti „pojistil“ live takovým způsobem (resp. snažil se ho přetvořit v surebet), že jsem opomenul remízu a ve výsledku prohrál oba vsazené tikety.

špatně pojištěný tiket
špatně pojištěný tiket