Extraliga – 42. kolo

V pátek 31.1. nás čeká 42. kolo extraligy. Zbývá nám posledních 10 kol a základní část jde pomalu, ale jistě do finiše. V tomto kole jsem si vybral 3 zápasy k zúročení našich financí.

HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha

Sparta se aktuálně trápí. Z posledních šesti zápasů zapsala pouhé dva body za výhru po prodloužení proti posledním Pardubicím. V posledním zápase prohrála na domácím ledě vysoko 2:6 s Libercem a nutno říci, že výsledek mohl být ještě propastnější. Spartu trápí početná marodka. Mezi zraněnými jsou důležití hráči jako Tomášek, Přibyl, Růžička, Ďaloga a další. Jak už jsem zmiňoval v předchozí analýze – Spartu pálí také post brankáře, jelikož Machovský svými výkony v uplynulých kolech vůbec nepodržel, Sedláček je zraněný a Neuvirth zřejmě ještě není připraven.

Třinec po domácím skalpu vedoucího Liberce čekal čtyř zápasový venkovní trip. Z kluzišť soupeřů dovezl dvě výhry (Kladno, Boleslav) a dvě porážky (Plzeň, Brno). Především zápas v Brně považuji pro Třinecké za velice nešťastný, jelikož nebyli horším týmem, Brno přestříleli, ale i přesto si odvezli porážku 1:0. Třinec taktéž aktuálně postrádá zraněného Kundrátka a Krajíčka (Krajíček ze zdravotních důvodů přerušil kariéru), avšak útočné řady má kompletní, doplněné o nedávno uzdraveného Martina Růžičku.

Extraligový závěr zastihl oba týmy v úplně jiném rozpoložení. Třinec odmazal většinu marodky a doplnil své řady o zkušeného Wotjka Wolskiego. Naopak Sparta marně hledá formu ze začátku sezóny a bez většiny svých klíčových útočných es.

UPDATE: Sparta odvolala své trenéry. V utkání proti Třinci Spartu dočasně povede sportovní ředitel Petr Ton a sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Tip:

HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha, 1, @2,01 – nejvýhodnější kurz aktuálně nabízí Synottip

HC Škoda Plzeň – Mountfield HK

Oba týmy aktuálně hrají pohledný hokej. U Plzně je to celosezónní záležitost, Hradec se postupně zvedá. Plzeň si především ze své domácí LOGSPEED CZ Arény vybudovala nedobytnou pevnost, ze které se body neodváží. Z posledních 10 zápasů na domácím ledě padla pouze jednou jedinkrát. Je potřeba zmínit že jí nevyloupily ani týmy jako Liberec, Třinec či Sparta.
Hradec se herně i výsledkově zvedá, ale stále je výkonnostně o stupínek níže než Plzeňská Škoda.

Oběma týmům se v poslední době povedly trejdy, a to když Plzeň přivedla Patrika Zdráhala, který skvěle doplnil první formaci s Gulašem a Mertlem. V Hradci se pro změnu povedl příchod Jakuba Lva, který skvěle zapadl do mužstva, herně ožil a začíná se prosazovat i bodově.

Za zmínku určitě stojí i fakt, že Mountfield v Plzni zvítězil naposledy 20.1.2015. Odjížděl tak z Plzně s porážku již 8x v řadě. V tomto utkání jasně favorizuji domácí tým a předpokládám že 3 body opět zůstanou v Plzni.

Tip:

HC Škoda Plzeň – Mountfield HK, 1, @1,92 – nejvýhodnější kurz aktuálně nabízí Synottip

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Ridera

Tyto dva týmy na sebe narazily před deseti dny na ledě Ostravar Arény. Zápas jsme si podrobně analyzovali zde. Vše dopadlo tak jak jsme čekali, a Liberec zvítězil drtivě 3:7. Od té doby si Liberec připsal jednu těsnou porážku s Karlovými Vary a dvě vysoká vítězství s Hradcem a Spartou.
Vítkovice zaznamenaly dvě vydřená vítězství s týmy ze středu tabulky, avšak v tomto utkání neočekávám žádné překvapení, a předpokládám obdobný průběh jako před několika dny v Ostravě.

Tip:

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Ridera, 1, @1,45 – nejvýhodnější kurz aktuálně shodně nabízí Tipsport, Fortuna a Maxi-tip

+ u tohoto utkání se mi ještě líbí sázka na to, že Liberec vstřelí 5 a více gólů. Takže pro odvážnější:
Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Ridera, počet gólů Liberec 4,5+, @3 (za půl standardního vkladu) – nejvýhodnější kurz aktuálně nabízí Tipsport

Shrnutí

Všechny tipy doporučuji vsadit sólo + akovku na všechny tři vítěze utkání za polovinu standardního vkladu s celkovým kurzem 5,50.