Calgary Flames – San Jose Sharks

Dnešní noc nám přinese hned 13 zápasů v severoamerické NHL. Padlo mi do oka hned několik kurzů na bodový zisk hráče, ale pro dnešní analýzu jsem si vybral pouze jeden, kterému přikládám největší hodnotu.

Calgary s přehledem kráčí pro účast v play-off, jelikož má 12 bodů náskok na první nepostupovou příčku (kterou okupuje právě San Jose). Z posledních deseti zápasů si odneslo 6 výher a 4 porážky. San Jose je na tom o něco hůře, jelikož play-off se jim vzdaluje, z posledních deseti utkání odešli 7x pořaženi a pouze 3x jako vítězové. Navíc se jim bohužel zranil na zbytek sezóny Tomáš Hertl. Jeho zranění ve spojitosti se zraněním dalšího klíčového hráče – Logana Coutureho – bohužel není zrovna ten nejlepší příslib k lepším zítřkům.

Calgary vidí sázkové kanceláře v tomto zápase jako favorita, při vypsaném kurzu na domácí cca 1,80. Jak už ale asi tušíte, má analýza se nebude týkat vítěze zápasu, ale bodového zisku hráče.

Mark Giordano

Tento útočně laděný bek Calgary Flames letos bodově velice zaostává za svým potenciálem. V loňské sezóně nasbíral 74 (!!!) bodů v 78 utkáních. Letos má na svém kontě „pouhých“ 26 bodových zápisů v 53 utkáních. I přes tento ochablý výkon oproti předchozí sezóně, je v letošním ročníku hodnocen jako jeden z nejlepších obránců soutěže. V posledních týdnech však vídáme Marke Giordana jak ho známe z loňska. Nasbíral 5 bodů v 5 utkáních (z toho 2x po dvou bodech v zápase), průměrně stráví na ledě 25 minut a 4x vstřelí na branku soupeře.

Mark nastupuje s první útočnou řadou a stejně tak je členem elitní přesilovkové formace společně s Tkachukem, Monahanem, Guardeauem a Lindholmem. Na všechny ostatní z této 1.pp jsou kurzy 1,40 – 1,65. Na Marka Giordana nám Tipsport či Chance nabízí 2,10! (Pro srovnání Fortuna pouze 1,95 na zisk bodu a 4,85 na zisk dvou bodů). Tento kurz na Giordana v zápase, kde očekáváme převahu Flames beru všemi deseti. Vždyť v loňském ročníku NHL jsme u něj pravidelně nacházeli kurzy mezi 1,35 – 1,50.

Tip:

Mark Giordano získá bod, @2,10

pro odvážnější:
Mark Giordano získá 2 a více bodů, @7,17 (za 25% standardního vkladu)

U obou sázkových příležitostí nabízí nejvýhodnější kurzy Tipsport a Chance.